Vraždia aj ženy: Militanti Islamského štátu prvý raz sťali civilistky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bejrút 30. júna (TASR) - Príslušníci extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) sťali v Sýrii dve ženy. Ide o prvý prípad, keď militanti z IS týmto spôsobom zavraždili civilistky. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

K obom prípadom došlo tento týždeň vo východosýrskej provincii Dajr az-Zaur, uviedol Rámí Abdal Rahmán, šéf ľudskoprávnej organizácie SOHR, ktorá prostredníctvom svojich pozorovateľov monitoruje občiansku vojnu v Sýrii.

Jednu zo žien islamisti údajne sťali spolu s jej manželom v rovnomennom hlavnom meste provincie Dajr az-Zaur. Druhá žena, ktorú takisto sťali spolu s manželom, prišla o život v meste Majádín, ležiacom približne 40 kilometrov juhovýchodne od Dajr az-Zauru. Všetci štyria boli obvinení z čarodejníctva.

Militanti z Islamského štátu už v Sýrii zavraždili odťatím alebo odrezaním hlavy viacero mužov - vrátane domácich aj zahraničných nepriateľských bojovníkov, humanitárnych pracovníkov a novinárov, ako aj civilistov -, ktorí podľa IS porušili prísny výklad islamského práva, ktorý islamisti tvrdo presadzujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.