Leto v bratislavskom Štúdiu L+S bude v znamení komédií

Milan Lasica počas tlačovej konferencie na 23. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest, 20. júna 2015 v Trenčianskych Tepliciach. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 1. júla (TASR) - Prázdniny v divadle, alebo príďte sa ochladiť do Štúdia L+S. Aj tento rok sa bude v bratislavskom Štúdiu L+S hrať tiež počas leta. V ponuke je sedem komédií Štúdia L+S, dva mimoriadne koncerty a15 predstavení v rámci Leta hereckých osobností.

"Vlani sme po prvýkrát otvorili divadlo aj počas prázdnin. Nápad mal úspech a aj tento rok v júli ponúkame to najlepšie z repertoáru Štúdia L+S a dva hudobné koncerty," uviedol pre médiá riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.

Keďže je leto a čas oddychu, pokojne sa dá hovoriť o festivale komédií, pretože smiech bude dominovať. Milan Lasica počas neho odohrá hneď päť predstavení a k tomu ešte pridá koncert s jazzmanom Petrom Lipom. Z repertoárovej „klasiky“ ponúkne divadlo Malé manželské zločiny s Martou Sládečkovou a Milanom Lasicom, Rybárika kráľovského so skvelým kvartetom Vášáryová - Sládečková - Lasica - Kňažko, alebo Život na trikrát. Nebude chýbať ani hit sezóny, hra Listy Emilovi, kde Milanovi Lasicovi sekunduje štvorica Kavaschová - Šebová - Švidraňová - Mikulčík. Herečky Diana Mórová, Zuzana Mauréry a Marián Miezga excelujú v mimoriadne úspešnom titule 69 vecí lepších než sex. Opačné pohlavie je skvelá konverzačná komédia perfektne zohratej štvorice Sládečková - Tlučková - Topoľský - Vojtek. Finále patrí dvojici Lasica - Kňažko a ich trpkosmiešnym dialógom v hre Na fašírky mi nesiahaj.

"Špeciálnu dramaturgiu si pre letný koncert pripravil aj Braňo Kostka a jeho a capella formácia Fragile," dodal Danišovič.

Po sérii predstavení pod hlavičkou Štúdia L+S preberie scénu ešte v júli pražské Studio Dva, ktoré v rámci svojho festivalu „Leto hereckých osobností“ ponúkne 15 predstavení so špičkovými českými hercami. Ako už býva zvykom, každý večer čaká na návštevníkov pri príchode do divadla pohár dobre vychladeného šumivého.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.