Peniaze určené na rekonštrukciu Národnej galérie sa presunú inam

Budova Slovenskej národnej galérie (SNG) Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 1. júla (TASR) - Ministerstvo kultúry mení účel použitia kapitálových výdavkov v celkovej sume 3.580.747 eur z rozpočtových rokov 2013 a 2014. Dnes s tým súhlasila vláda.

Z týchto zdrojov sa 3.050.449 eur, pôvodne určených na rekonštrukciu, modernizáciu a dostavbu Slovenskej národnej galérie (SNG), použijú na iné projekty. Dôvodom je, že financie pre SNG sa nevyčerpajú do konca tohto roka.

Viac ako 585.000 eur tak pôjde na dofinancovanie renovácie Skladu soli Solivaru Prešov.

Ďalšie zdroje získa Múzeum holokaustu v Seredi na vybudovanie svojej stálej expozície a priestorov pre výučbu holokaustu a medzinárodného strediska holokaustu v spolupráci s múzeom Jad vašem v Jeruzaleme.

Na vybudovanie expozície "Príroda Turca" a Kmetianium Múzea Andreja Kmeťa Martin pôjde 110.000 eur.

Peniaze poputujú tiež na dofinancovanie vybudovania expozície na 3. poschodí a depozitárov na 4. poschodí na Bratislavskom hrade, ako aj na realizáciu novej expozície venovanej Ľudovítovi Štúrovi v múzeu v Modre.

Na opravu slamených strešných krytín na objektoch ľudovej architektúry v Múzeu slovenskej dediny - skanzen Martin je určených 40.000 eur.

Suma 648.900 eur pomôže odstrániť havarijný stav objektu SĽUK Bratislava tak, aby sa vytvorili podmienky na zabezpečenie udržateľnosti projektu Digitálny fond tradičnej ľudovej kultúry.

Vyše 783.000 eur sa použije v súvislosti s opravou kaštieľa Budmerice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.