Polícia a ŽSR apelujú na vodičov billboardami s názvom Zastav a preži

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 1. júla (TASR) - Od dnešného dňa do konca augusta budú na 120 vybraných miestach po celom Slovensku umiestnené billboardy s názvom "Zastav a preži". Svojím posolstvom apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, ktorí podceňujú nebezpečenstvo na železničných priecestiach, ponáhľajú sa neraz aj za cenu vlastného života.

Mottom "Zastav a preži" Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) spolu s Prezídiom Policajného zboru SR a mediálnym partnerom projektu Zelenou vlnou RTVS apelujú na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali predpisy a zbytočne neriskovali nielen svoj život. V spolupráci s Prezídiom Policajného zboru sa okrem toho dnes uskutoční celoslovenská preventívno-bezpečnostná akcia zameraná na kontrolu dodržiavania zákonných ustanovení týkajúcich sa bezpečnosti pri prechádzaní cez železničné priecestia. Akcie s týmto zameraním bude Policajný zbor vo zvýšenej miere v rôznych časoch a miestach realizovať aj počas mesiacov júl - august. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

ŽSR sa už niekoľko rokov systematicky realizujú v preventívno-bezpečnostných aktivitách pre účastníkov cestnej premávky, vrátane chodcov a cyklistov, ktorým poskytujú informácie o pravidlách bezpečného správania sa v blízkosti železničnej trate a na železničných priecestiach. Cieľom ŽSR je pokračovať v týchto aktivitách a poskytovať informácie o pravidlách prechádzania cez železničné priecestia a správania sa v blízkosti trate a predchádzať tak nehodovosti. ŽSR apelujú na každého účastníka cestnej premávky, aby prehodnotil svoje správanie pri prechádzaní cez železničné priecestie, počínal si mimoriadne opatrne a dodržiaval ustanovenia zákona o premávke na pozemných komunikáciách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.