Tomáš Klus príde do Bratislavy pozdraviť svojich fanúšikov

Na snímke Tomáš Klus počas koncertu, archívne foto Foto: TASR

Bratislava 2. júla (TASR) - Rozhodnutie českého pesničkára a jedného z najobľúbenejších spevákov posledných rokov Tomáša Klusa prerušiť na jeden rok svoju hudobnú kariéru mnohých jeho fanúšikov nepotešilo. V októbri si populárny interpret berie ročnú dovolenku od koncertovania a dovtedy už na Slovensku odohrá len jediný koncert, v septembri v Košiciach. Ešte predtým však príde aj do Bratislavy, aby Slovákom predstavil svoj nový album Anat život není a pri tejto príležitosti zorganizoval aj autogramiádu.

Klus, ktorý je mnohými pasovaný do úlohy novodobého nástupcu legendárneho Karla Kryla, zavíta v pondelok 6. júla o 17.30 h do známeho bratislavského kníhkupectva na Poštovej ulici, kde sa s ním môžu jeho fanúšikovia stretnúť osobne a získať jeho autogram či spoločnú fotografiu. Spolu s ním príde aj jeho verný kamarát a dvorný gitarista z kapely Jiří Kučerovský.

Nový album Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny Anat život není vyšiel len pred pár dňami a podľa českých kritikov je z niektorých pesničiek cítiť vplyv Jaromíra Nohavicu a Karla Kryla. CD vychádza len rok po úspešnom albume Proměnamě a je v poradí piatym dielom tohto sympatického hudobníka. Pesničky majú protivojnový charakter a jeho názov súvisí so semitskou bohyňou vojny Anat. Vo svojej podstate zhŕňa isté obdobie, po ktorom sa Klus chystá na spomínanú ročnú pauzu.

„Veľmi sa teším na slovenských fanúšikov a keďže jediným slovenským koncertom na dlhú dobu bude ten septembrový v Košiciach, rozhodol som sa prísť aj do Bratislavy, aby som im aspoň predstavil náš nový album a stretol sa s nimi,“ povedal pre médiá Klus.

Koncertom v metropole východu 19. septembra, kde zaspieva aj pesničky z nového albumu, Tomáš takpovediac ukončí sedemročnú hudobnú kariéru, aby po ročnej prestávke prišiel naspäť v plnej sile a s čistou hlavou. Po tomto vystúpení absolvuje už len jedno, predstaví sa na charitatívnej akcii v Prahe, čo bude nateraz definitívna bodka za úspešným tvorivým obdobím plným koncertov.

TASR informoval PR manažér Dodo Mikláš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.