Slovensko vydá do Británie mladíka podozrivého z brutálneho znásilneni

Ilustračné foto Foto: TASR

Košice 3. júla (TASR) – Slovensko vydá na trestné stíhanie do Veľkej Británie Zdenka T. (1993) z Veľkej Idy (okr. Košice-okolie), ktorý je dôvodne podozrivý z pokusu vraždy, ublíženia na zdraví a znásilnenia mladej ženy v severoanglickom meste Leeds. "K samotnej realizácii európskeho zatýkacieho rozkazu, teda fyzického odovzdania osoby anglickým justičným orgánom, dôjde v najbližších dňoch," informoval dnes hovorca Krajskej prokuratúry (KP) v Košiciach Milan Filičko.

O vykonaní európskeho zatýkacieho rozkazu na Zdenka T., toho času vo vydávacej väzbe, rozhodla prokurátorka KP v Košiciach štvrtkovým (2.7.) uznesením. Európsky zatýkací rozkaz vydal Magistrátny súd v meste Leeds za trestné činy znásilnenia, pokusu o vraždu a úmyselného spôsobenia ťažkého ublíženia na zdraví.

Brutálny útok na 18-ročné dievča, ku ktorému došlo 6. marca 2015, vyvolal v Británii veľkú pozornosť policajných orgánov, ako aj verejnosti. Došlo k nemu na autobusovej zastávke v meste Leeds, útočník obeť dobil kameňom do bezvedomia, znásilnil a následne nechal bez pomoci na zemi. V prípade dokázania viny hrozí mladíkovi trest odňatia slobody až na doživotie.

Slovenskí policajti zadržali podozrivého ešte 4. júna v miestnej osade vo Veľkej Ide na základe európskeho zatýkacieho rozkazu, a to už pár hodín po jeho vydaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.