Dopyt zahraničia po amerických dlhopisoch v máji klesol

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Washington 17. júla (TASR) - Dopyt zahraničia po amerických cenných papieroch zaznamenal v máji pokles, už druhý mesiac po sebe. K poklesu došlo napriek tomu, že Čína, najväčší držiteľ amerických dlhopisov, ich objem opäť navýšila. Informovala o tom agentúra AP.

Vo svojej mesačnej správe americké ministerstvo financií uviedlo, že celková hodnota amerických dlhopisov vo vlastníctve zahraničných investorov klesla v máji medzimesačne o 0,1 % na 6,13 bilióna USD (5,64 bilióna eur). Tempo poklesu sa však spomalilo, keďže v apríli pokles dosiahol 0,6 %.

Najväčším držiteľom je Čína, pričom táto krajina zvýšila v máji objem amerických dlhopisov vo svojom portfóliu o 0,5 % na 1,27 bilióna USD. Na druhej strane Japonsko, druhý najväčší držiteľ amerických cenných papierov, objem dlhopisov vo svojom portfóliu znížil, a to o 0,1 % na 1,21 bilióna USD. Napriek tomu je dopyt po amerických dlhopisoch stále vysoký a očakáva sa, že tento trend bude pokračovať aj v ďalších mesiacoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.