Sťažnosti na poslancov či primátora v Žiari bude riešiť nová komisia

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Žiar nad Hronom 17. júla (TASR) - Sťažnosťami na primátora, mestských poslancov či hlavného kontrolóra mesta v Žiari nad Hronom sa bude po novom zaoberať komisia zriadená výlučne na tento účel. Jej vznik odsúhlasili na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva samotní mestskí poslanci.

"Doteraz sme nemali prijatý žiadny inštitút, ktorý by sa zaoberal sťažnosťami na volených funkcionárov. Preto bola zriadená komisia, v ktorej majú zastúpenie aj poslanci mestského zastupiteľstva aj členovia normotvornej komisie, ktorí sú neposlanci, teda právnici," vysvetlil hovorca mesta Martin Baláž.

Okrem predsedníčky komisie, ktorou sa stala Anna Líšková, ju tvoria ďalší šiesti členovia. Komisia nemôže ukladať sankcie, môže len posúdiť oprávnenosť či neoprávnenosť sťažnosti a odporučiť riešenie.

Sťažnosti na volených zástupcov nie sú podľa Baláža v Žiari bežné. Tento rok síce samospráva eviduje jednu sťažnosť smerovanú na hlavnú kontrolórku mesta, okrem nej však žiadne iné neregistrujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.