Obchodné reťazce oceňujú kvalitu slovenských biopotravín

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 18. júla (TASR) – Obchodné reťazce, ktoré zvyknú na predaj biovýrobkov vyhradiť časti predajní, si pochvaľujú kvalitu slovenských bioproduktov.

"Ide o tovar, ktorý, ak je označený ako 'bio', musí spĺňať stanovené požiadavky. Nesmú byť teda ošetrované chemickým postrekom, hnojené priemyselnými hnojivami, nesmú obsahovať rastové stimulátory, konzervačné látky a nesmú byť geneticky modifikované. Na dodržiavanie týchto vlastností dohliadajú certifikačné jednotky," reagoval pre TASR hovorca Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO) Milan Kisztner. Sekundárnym pozitívom ich pestovania podľa neho je aj ochrana životného prostredia.

"Pri pestovaní týchto kultúr sú rešpektované systémy a cykly prírody. Dohliada sa na dôkladné využívanie prírodných zdrojov ako voda či pôda. Zohľadňovaná je recyklácia odpadov a vedľajších produktov a tiež, že sa využívajú najmä odrody, ktoré sú odolnejšie voči chorobám a škodcom," zhodnotil hovorca SAMO a podotkol, že pokiaľ ide o ich trvanlivosť, rovnako ako aj pri ostatných potravinách, dátum spotreby určuje a garantuje výrobca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.