Bach po zasadnutí exekutívy MOV kritizoval Boston

Na snímke prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach Foto: TASR/AP

Kuala Lumpur 29. júla (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v stredu ostro kritizoval Boston, ktorý vypadol z hry o usporiadanie OH 2024. Na tlačovej konferencii po zasadnutí exekutívy organizácie v malajzijskej metropole Kuala Lumpur Bach vyčítal predstaviteľom Bostonu, že nenaplnili avizované sľuby.

"Tak ako sme to videli zvonku: Každý deň prichádzal z Bostonu nový projekt, s novými ľuďmi a novými nápadmi," uviedol Bach. Podľa vlastných slov preto úplne rozumie rozhodnutiu Olympijského výboru USA (USOC), že Boston nebude americkým kandidátskym mestom OH 2024. Očakáva však, že USA do uzávierky prihlášok 15. septembra predstaví iného kandidáta. "Situácia sa nezmenila. Máme od USOC prísľub na kandidatúru amerického mesta pre rok 2024 a sme si istí, že USOC tento prísľub splní."

Boston v pondelok definitívne vypadol z hry o OH 2024. Dôvodom boli finančné problémy i nízka podpora kandidatúry zo strany obyvateľov mesta. Myšlienka kandidovať sa v Bostone stretla s kontroverznou reakciou, rezidenti sa v prieskumoch vyjadrovali skôr negatívne v obave, že podujatie výrazne zaťaží rozpočet. Starosta Marty Walsh zdôraznil, že nepodporí kandidatúru, keď si to nebudú želať obyvatelia mesta a platcovia daní.

Horúcim americkým kandidátom na OH 2024 je teraz Los Angeles, kde sa hry uskutočnili v rokoch 1932 a 1984. Záujem už prejavili aj Paríž, Rím, Budapešť a Hamburg. V hre je i kanadské Toronto a azerbajdžanská metropola Baku, dejisko nedávnych premiérových Európskych hier.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.