Írsky výrobný sektor pokračoval v júli v solídnom raste

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Dublin 4. augusta (TASR) - Írsky výrobný sektor pokračoval v solídnej expanzii aj v júli. Zrýchlil sa rast produkcie, nových objednávok aj zamestnanosti v sektore. Slabé euro totiž podporuje export. Informovali o tom agentúry Reuters a RTTNews.

Index nákupných manažérov (PMI) spoločností Markit Economics a Investec pre írsky výrobný sektor sa na sezónne upravenej báze v júli zvýšil na 56,7 bodu z 54,6 bodu v júni.

Index zostáva nad 50-bodovou hranicou, ktorá oddeľuje pokles aktivity od jej nárastu, od mája 2013. Vo februári sa dostal na 15-ročné maximum 57,5 bodu.

Produkcia v júli prudko stúpla. Podporili ju existujúce aj nové objednávky. Index nových exportných objednávok vzrástol v júli na 58,9 bodu z 56,1 bodu v júni a bol najvyšší od februára. Nové objednávky celkovo rovnako ako zamestnanosť sa v uplynulom mesiaci zvýšili.

Írsko bolo vlani najrýchlejšie rastúcou ekonomikou v Európskej únii (EÚ), keď sa jeho hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil o 5,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.