Pre prvú predvolebnú debatu vybrali desať republikánskych kandidátov

V roku 1946 sa narodil americký podnikateľ a multimilionár DONALD TRUMP, jeden z republikánskych kandidátov na prezidenta USA. Foto: TASR/AP Photo

Washington 5. augusta (TASR) - Na prvej televíznej debate pred prezidentskými voľbami v USA, ktoré budú na budúci rok, sa zúčastní 10 zo 17 republikánov uchádzajúcich sa o nomináciu svojej strany na prezidenta. Debata sa uskutoční vo štvrtok v meste Cleveland v Ohiu a začne sa o 21.00 h (piatok 03.00 SELČ), uviedla stanica Fox News.

Verejnosť tak dostane prvú možnosť vypočuť si desať republikánskych kandidátov, ktorí získali najvyššiu podporu v piatich prieskumoch Bloomberg News, CBS News a Fox News a vysokých škôl Monmouth University a Quinnipiac University.

Vybraní kandidáti sú: podnikateľ Donald Trump, bývalý floridský guvernér Jeb Bush, guvernér Wisconsinu Scott Walker, bývalý guvernér Arkansasu Mike Huckabee, neurochirurg vo výslužbe Ben Carson, texaský senátor Ted Cruz, floridský senátor Marco Rubio, kentucký senátor Rand Paul, guvernér New Jersey Chris Christie a guvernér Ohia John Kasich, informovali Fox News, ktoré debatu organizujú spoločne s Facebookom.

Siedmi vynechaní republikánski kandidáti sú: bývalá výkonná riaditeľka HP Carly Fiorina, bývalý guvernér Texasu Rick Perry, guvernér Louisiany Bobby Jindal, senátor Južnej Karolíny Lindsey Graham, bývalý guvernér New Yorku George Pataki a bývalý guvernér Virgínie Jim Gilmore. Týchto sedem kandidátov dostane šancu na diskusiu skoršie vo štvrtok, od 17.00 h (23.00 SELČ).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.