Polícia za deň zaevidovala dva nálezy munície vo Svidníckom okrese

Ilustračné foto Foto: TASR - KR PZ Trenčín

Svidník 6. augusta (TASR) – Svidnícki policajti evidujú dva prípady nálezu munície, ktorá pochádza z obdobia druhej svetovej vojny, nahlásené v jediný deň.

V prvom prípade ohlásil v stredu (5.8.) 33-ročný Slavomír z obce Dlhoňa v okrese Svidník nález munície pri výkopových prácach v tejto obci v potoku pri Hájenke, v časti zvanej Mazgalica. Išlo o dva ručné granáty a jeden mínometný granát.

„Druhý prípad nálezu munície oznámil na linku 158 v rovnaký čas 34-ročný Vladimír z Bardejova. Uviedol, že muníciu našiel pri výkopových prácach v obci Kečkovce v okrese Svidník. V oboch prípadoch boli na miesto vyslané policajné hliadky, ktoré miesta nálezu zabezpečili až do príchodu pyrotechnika. Ten muníciu prevzal na zneškodnenie,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová.

Polícia preto upozorňuje občanov, aby v prípade nálezu akejkoľvek munície v žiadnom prípade s ňou nemanipulovali. Nález je potrebné oznámiť ma oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.