Obvinení sú štatutári Vodohospodárskej výstavby spred privatizácie SE

Slovenské elektrárne Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 15. októbra (TASR) - Doterajšie obvinenia v súvislosti s vyšetrovaním v Slovenských elektrárňach (SE), ktoré začala polícia v lete minulého roka, sa týkajú manažérov pôsobiacich ešte pred privatizáciou Slovenských elektrární (SE). Informovala o tom dnes polícia.

"Ide o zástupcov štatutárnych orgánov Vodohospodárskej výstavby š. p. z obdobia pred privatizáciou Slovenských elektrární, a. s.," informovalo dnes oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie ďalšie informácie polícia v súčasnosti neposkytuje.

Vo vyšetrovaní naďalej prebieha prípravné konanie. "V jednom prípade je vznesené obvinenie voči piatim osobám pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom," uviedla v stredu (14.10.) hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Baloghová.

V druhom prípade sa podľa jej informácií vedie trestné stíhanie pre trestný zločin skresľovanie údajov obchodnej a hospodárskej evidencie. "Doposiaľ nebolo v danej veci vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe," doplnila.

"Neboli sme informovaní o žiadnych obvineniach našich manažérov. Vieme o prebiehajúcom vyšetrovaní a poskytujeme polícii plnú súčinnosť a všetky informácie. Slovenské elektrárne vždy konali plne transparentne, v súlade s platnými právnymi normami a nariadeniami," uviedla v reakcii hovorkyňa SE Jana Burdová.

Polícia vlani v júli vykonala raziu v priestoroch Slovenských elektrární, ktorá súvisela s privatizáciou tohto podniku. Väčšinový 66-% podiel v SE získala v roku 2006 talianska spoločnosť Enel. Zvyšok vlastní Slovenská republika cez Fond národného majetku SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.