R. Sulík a E. Babitzová rokovali o možnej spolupráci

Predseda strany Sloboda a Solidarity (SaS) Richard Sulík Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 15. októbra (TASR) - Predsedovia strán SaS a Šanca Richard Sulík a Eva Babitzová rokovali o prípadnej spolupráci pre budúcoročné parlamentné voľby. Nateraz sa však podľa informácií TASR nedohodli.

"Richard Sulík sa stretáva s mnohými politikmi. Nevidíme dôvod medializovať každé takéto stretnutie," reagovala na otázky ohľadom rokovania hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

SaS nedávno oznámila, že do parlamentných volieb pôjde sama. Na kandidačnej listine bude mať aj zástupcov OKS. Listinu povedie predseda a europoslanec Richard Sulík. Ak by sa liberáli dostali do reformnej vlády, vzdá sa mandátu v Európskom parlamente.

Sulík zároveň potvrdil, že liberáli vedú rokovania s viacerými politickými stranami. Nevylúčil prípadnú spolupráca s Ľudovítom Kaníkom a jeho Demokratickou skupinou, ktorú vytvoril v SDKÚ-DS.

Strana Šanca vznikla len nedávno. Nateraz je rozhodnutá ísť do volieb samostatne, hoci preferencie na to, aby uspela, má nízke. Strana by chcela vymeniť v riadení štátu politikov za odborníkov a manažérov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.