Nepálski reprezentanti ovplyvňovali zápasy, zatkla ich polícia

Ilustračné foto Foto: TASR

Káthmandu 16. októbra (TASR) - Nepálska futbalová asociácia (ANFA) suspendovala piatich bývalých a súčasných reprezentantov, ktorí sú podozriví z ovplyvňovania zápasov. Kapitána národného tímu Sagara Thapu a hráčov Sandipa Raia, Ritesha Thapu, Bikasha Singha a Anjana Chetriho zatkla v stredu polícia na základe obvinenia z korupcie a úplatkárstva.

Všetci piati sa mali zapojiť do ovplyvňovania zápasov v roku 2008. Podľa policajných informácií spolupracovali so stávkarskými gangami v Malajzii. "Pri predbežnom vyšetrovaní hráčskych účtov sme našli spojenie medzi zmanipulovanými zápasmi v Malajzií a Singapure. Vyzerá to tak, že hráči boli zapletení do rozsiahlej siete skupín, ktoré ovplyvňovali zápasy v iných krajinách," píše sa v policajnej správe.

"Informácia o zatknutí reprezentantov je veľmi vážna vec. Päticu hráčov sme až do vyšetrenia prípadu suspendovali zo všetkých futbalových aktivít," uviedol prezident ANFA Ganesh Thapa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.