Potvrdilo sa, že premiér nemá na Belize účet, ako tvrdil I. Matovič

Predseda vlády SR Robert Fico a jeho manželka Svetlana počas brífingu s novinármi na tému Vyhlásenie ku krivému obvineniu zo strany poslanca NR SR Igora Matoviča, 14. augusta 2015 pred Úradom vlády SR v Bratislave. Archívne foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 16. októbra (TASR) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ukončil preverovanie informácií poskytnutých poslancom NR SR Igorom Matovičom (OĽaNO) vo veci existencie účtov predsedu vlády Roberta Fica a jeho manželky Svetlany v banke na Belize.

Ako dnes informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, zo zadovážených dokumentov a výpovedí vyšetrovateľ vylúčil skutočnosti o účtoch uvádzané poslancom a tiež nezistil žiadnu súvislosť s písomným materiálom, ktorý predložil.

Fico už začiatkom septembra informoval, že finančná a spravodajská jednotka v Belize (Financial Intelligence Unit) poskytla slovenským orgánom činným v trestnom konaní informáciu, že on ani jeho manželka nemajú a ani v minulosti nemali žiadne osobné alebo podnikateľské účty alebo iné finančné produkty vedené vo finančných inštitúciách na Belize. Nie sú ani signatármi na žiadnych účtoch, ktorých majiteľmi sú právnické osoby na Belize. Nemajú ani účasť v žiadnych spoločnostiach s registrovaným sídlom na Belize a nie sú majitelia ani štatutári v takýchto spoločnostiach.

Premiér vtedy uviedol, že očakáva, že líder hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý ho z vlastníctva účtu obvinil, sa vzdá mandátu poslanca NR SR.

Matovič Fica obvinil z toho, že si s manželkou v štáte Belize založili schránkovú firmu a účet, na ktorom mal byť v júli 2015 zostatok približne 700 miliónov dolárov. Fico toto obvinenie odmietol a podal na Matoviča trestné oznámenie zo spáchania zločinu krivého obvinenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.