Aktívne športujú najmä mladí a ľudia s vysokoškolským vzdelaním

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 17. októbra (TASR) - Medzi športovo aktívnych Slovákov patria mladí do 29 rokov, obyvatelia Bratislavského kraja a ľudia s vysokoškolským vzdelaním. Vyplýva to z májového prieskumu agentúry TNS Slovakia na reprezentatívnej vzorke 1000 ľudí.

Vo fyzickej kondícii sa denne udržuje iba päť percent opýtaných. Minimálne raz za týždeň športuje necelá polovica (44 percent). Približne tretina (31 percent) sa športu venuje s menšou pravidelnosťou alebo len zriedka. Štvrtina sa športu nevenuje vôbec.

Prieskum ukázal, že najpreferovanejším športom je bicyklovanie - venuje sa mu až 44 percent športovo aktívnych Slovákov. Nasleduje turistika (29 percent), plávanie (25 percent) a beh (19 percent). V posilňovni aktívne trávi svoj čas 15 percent opýtaných a fitnesu sa venuje 14 percent ľudí.

Ženy sa venujú viac fitnesu, bedmintonu a plávaniu, muži zase bicyklovaniu, futbalu a turistike. Mladší ľudia obľubujú viac beh, posilňovanie, fitnes, futbal, bedminton a inline korčuľovanie. Starší turistiku, bicyklovanie a plávanie.

Ľudia s vysokoškolským vzdelaním preferujú skôr turistiku, lyžovanie alebo plávanie. Ľudia s nižším vzdelaním chodia radšej do posilňovne a hrajú bedminton či volejbal.

Športové prenosy sleduje 69 percent Slovákov, prenosy pozerajú hlavne v televízii (48 percent). Cez internet málokedy (dve percentá). Prenosy sledujú viac muži ako ženy, starší ľudia (50 a viac rokov), ľudia s vyšším vzdelaním a obyvatelia Žilinského, Banskobystrického a Prešovského kraja.

Športové podujatia chodí naživo sledovať 50 percent opýtaných, z toho desať percent ich navštevuje pravidelne a 40 percent nepravidelne.

TASR o tom informovala Vladimíra Bunčáková z TNS Slovakia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.