Počet obetí útokov v Ankare už prekročil stovku

Obyvatelia Ankary si uctili obete krvavých útokov. Foto: TASR/AP

Ankara 17. októbra (TASR) - Na 102 sa zvýšil počet osôb, ktoré zomreli v dôsledku bombového útoku na účastníkov prokurdského mierového zhromaždenia z minulej soboty v tureckom hlavnom meste Ankara, po tom, čo svojim zraneniam podľahol ďalší človek.

O najnovšej bilancii obetí najtragickejšieho teroristického atentátu v dejinách moderného Turecka informovala v noci nadnes turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.

Všetky obete útoku pri železničnej stanici v Ankare boli okrem jednej už identifikované, približuje nemecká agentúra DPA.

V súvislosti s vyšetrovaním incidentu je vo vyšetrovacej väzbe 13 ľudí, spresnila Anadolu. Vláda však odmieta potvrdiť správy médií, že by bombový útok mala na svedomí teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Na zhromaždení v Ankare 10. októbra sa zišli tureckí i kurdskí mieroví aktivisti, ktorí chceli vyzvať na posilnenie demokracie v Turecku a na zastavanie ozbrojených zrážok medzi kurdskými povstalcami a tureckými bezpečnostnými silami. Tie si od začiatku júla vyžiadali už vyše 100 obetí na životoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.