Izraelčania zastrelili Palestínčanov, ktorí ich chceli pobodať nožom

Ilustračné foto Foto: TASR

Jeruzalem 17. októbra (TASR) - Dvaja Palestínčania, ktorí boli dnes v Jeruzaleme a Predjordánsku postrelení pri pokusoch dobodať nožom Izraelčanov, na následky svojich zranení zomreli. Podľa agentúry AP to oznámili oficiálne zdroje židovského štátu.

Pri jednom z incidentov vytiahol vo východnom Jeruzaleme 16-ročný palestínsky Arab nôž na policajtov, ktorí k nemu podišli a žiadali ho, aby sa im identifikoval. Policajti Palestínčana následne zastrelili, informovala hovorkyňa izraelskej polície Luba Samriová.

K ďalšej udalosti došlo predtým v predjordánskom meste Hebron. Izraelská armáda uviedla, že izraelský chodec postrelil Palestínčana, ktorý ho chcel bodnúť nožom. Údajný útočník neskôr v nemocnici zomrel.

Za posledný mesiac boli pri útokoch Palestínčanov zabití už ôsmi Izraelčania, väčšina z nich bodnutiami nožom. V priebehu toho istého časového obdobia zastrelila izraelská strana 33 Palestínčanov: 16-ti z nich boli Izraelčanmi označení za útočníkov a ostatní Arabi zomreli pri potýčkach s izraelskými bezpečnostnými jednotkami.

Príčinou najnovšej eskalácie napätia medzi Palestínčanmi a Izraelčanmi sú obavy palestínskych Arabov, že židovský štát sa pokúša zvýšiť svoju prítomnosť v oblasti jeruzalemskej Chrámovej hory - posvätného miesta judaistov i mohamedánov.

Takéto obvinenia však oficiálny Tel Aviv odmieta.

Podľa platných pravidiel majú židia právo v istých hodinách navštíviť Chrámovú horu, kde po ich dvoch starovekých chrámoch zostal Múr nárekov, ale nemajú právo modliť sa tam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.