Na turnaji Bratislavskej ligy v malom futbale budú hrať za ľudskosť

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 17. októbra (TASR) - Hráme za ľudskosť je motto 8. ročníka turnaja Bratislavskej ligy v malom futbale (BLMF) organizovaného v rámci kampane Šport spája, rôzne farby, jedna hra a Akčných týždňov organizácie Futbal proti rasizmu v Európe (FARE). Akcia sa uskutoční v nedeľu 18. októbra v športovom areáli Pavla Gleska na Račianskej ulici v Bratislave.

Spoluzakladateľ kampane a jeden z organizátorov turnaja Sergej Danilov poukázal na fakt, že počas súčasnej utečeneckej krízy dochádza k spochybňovaniu ľudskej podstaty a utrpenia tých, ktorí musia utekať pred nebezpečenstvom vo svojej krajine. Najbližší turnaj by sa preto mal niesť v znamení Výzvy k ľudskosti a spolupatričnosti s utečencami, ktorí museli opustiť svoje domovy. "Želáme si otvorenejší a tolerantnejší postoj spoločnosti k nim," povedal Danilov.

Myšlienku solidarity s migrantmi vyjadrí svojou účasťou a hrou najpopulárnejšej hry na svete vyše 150 futbalistov v 16 rozmanitých tímoch. Budú zložené zo zástupcov menšín, majoritného obyvateľstva, cudzincov, utečencov, ale aj známych osobností. "Účastníci podujatia budú môcť poukázať dobrovoľný finančný príspevok na pomoc rodinám utečencov, ktorí sú v utečeneckom tábore v Sečovciach," informoval Danilov. Ako dodal, nákup materiálnej pomoci a jej doručenie zabezpečí Slovenská humanitná rada (SHR).

Turnaj a jeho myšlienku podporil aj prezident SR Andrej Kiska. "Každý hlas, a najmä verejný hlas, ktorý nabáda k ľudskosti a spolupatričnosti s ľuďmi utekajúcimi pred hrôzami vojny a hľadajúcimi priestor pre dôstojný život, považujem za nanajvýš potrebný," napísal Kiska v liste organizátorom a účastníkom turnaja.

Organizátorom podujatia je Inštitút pre medzikultúrny dialóg v spolupráci s Bratislavskou ligou v malom futbale. Turnaj podporili FARE a Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.