Prezident SOV Chmelár podpísal slovenskú prihlášku na OH 2016

Na snímke slovenská skeetarka Danka Barteková, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 17. októbra (TASR) – Prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár v sobotu podpísal slovenskú prihlášku na Hry XXXI. olympiády v Rio de Janeiro 2016. Pri slávnostnom akte mu asistovali predseda komisie športovcov SOV Jozef Gönci, športová strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga. Spoločne tak odštartovali program 8. európskeho fóra športovcov, ktoré sa v sobotu uskutočnilo v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave.

Medzinárodný olympijský výbor rozoslal všetkých národným olympijským výborom sveta pozvánky 5. augusta 2015, teda presne rok pred slávnostným otvorením OH v Riu. Podpísané prihlášky musia byť na MOV doručené najneskôr 5. novembra. SOV prispôsobil termín a miesto podpisu prihlášky významnému podujatiu, ktoré hostí v Bratislave.

Po sobotňajšom slávnostnom akte je účasť slovenských športovcov v Riu oficiálne potvrdená. Ako informoval oficiálny web SOV, kvalifikačné kritériá medzinárodných športových federácií k 17. októbru spĺňa tridsať Slovákov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.