John Kerry vyzval Izrael a Palestínčanov, aby skončili s násilnosťami

Šéf americkej diplomacie John Kerry. Foto: TASR/AP

Madrid 19. októbra (TASR) - Americký minister zahraničných vecí John Kerry vyzval dnes Izrael a Palestínčanov, aby okamžite prijali opatrenia, ktoré by viedli k zastaveniu "nezmyselných" násilností páchaných v Izraeli a Predjordánsku. Informovala o tom agentúra AP.

Pred stretnutím s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom a palestínskym prezidentom Mahmúdom Abbásom šéf americkej diplomacie povedal, že sa spoločne pokúsia dospieť ku krokom, ktoré by mohli prispieť k zníženiu napätia, pričom zúčastnené strany vyzval, aby postupovali zdržanlivo a vyvarovali sa krokov, ktoré by mohli viesť k eskalácii konfliktu.

Kerry, ktorý je dnes na návšteve Španielska, by sa mal ešte tento týždeň stretnúť v Berlíne s Netanjahuom a cez víkend v Jordánsku s Abbásom.

Americký minister zahraničných vecí odmietol návrhy, podľa ktorých by diplomacia mala ustúpiť pred bezprostredným cieľom obnovenia stability, pričom dodal, že oboje musí ísť ruka v ruke.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.