Ukrajinská armáda spúšťa druhú fázu odsunu zbraní

Ilustračné foto Foto: TASR/AP/Vadim Ghirda

Kyjev 20. októbra (TASR) - Situácia v zóne konfliktu na východe Ukrajiny bola v noci pokojná, čo umožňuje armáde začať dnes s odsunom tankov a mínometov z demarkačnej čiary, informovalo tlačové oddelenie tzv. protiteroristickej operácie (ATO).

Podľa neho ide o druhú fázu odsunu, ktorá sa týka tankov, delostreleckých systémov s kalibrom do 100 milimetrov a mínometov s kalibrom do 120 milimetrov.

"Ako sa očakávalo, zbrane budú stiahnuté na vzdialenosť najmenej 15 kilometrov od demarkačnej čiary. S odsunom sa začne ráno v smere na mesto Debaľceve," uviedlo tlačové oddelenie ATO, ktoré citovala agentúra UNIAN.

Debaľceve sa nachádza v Doneckej oblasti a susedí s Luhanskou oblasťou, poznamenala agentúra TASS.

Predstaviteľ ministerstva obrany samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Eduard Basurin povedal, že k odsunu zbraní dôjde najprv v smere na Debaľceve, potom z južného smeru a napokon z kontaktnej línie pri meste Doneck.

Basurin ešte v pondelok povedal, že DĽR preložila termín odsunu zbraní s kalibrom do 100 milimetrov z 18. októbra na 21. októbra, a to "kvôli pravidelnému porušovaniu prímeria ukrajinskou armádou".

Samozvaná Luhanská ľudová republika (LĽR) by dnes takisto mala začať s druhou fázou odsunu. Podľa plánu stiahne tanky z tzv. južného sektoru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.