Lacko s Gombosom budú ťahákmi Slovak Open

Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: TASR/AP

Bratislava 21. októbra (TASR) - Slovenskí daviscupoví reprezentanti Lukáš Lacko s Norbertom Gombosom a Čech Lukáš Rosol budú ťahákmi tenisového turnaja challengerovej série ATP Peugeot Slovak Open v bratislavskom NTC (9.-15. novembra). Pre najlepšieho slovenského singlistu Martina Kližana rezervovali organizátori voľnú kartu. Paralelne s podujatím s dotáciou 100.000 USD sa v Aegon aréne uskutoční turnaj žien ITF Slovak Indoor (25.000 USD).

V hlavnej súťaži mužského challengeru figurujú viaceré známe mená - Rus Michail Južnyj, Rakúšan Jürgen Melzer, Ukrajinec Iľja Marčenko, či Chorvát Ivan Dodig, nechýba ani obhajca vlaňajšieho titulu Nemec Peter Gojowczyk. Finále je na programe v nedeľu 15. novembra o 13.00, víťaz zinkasuje prémiu 12.250 eur a do rebríčka ATP Entry si pripíše 110 bodov. "Po štyroch rokoch obnovujeme tradíciu spoločného turnaja mužov a žien. Slovenskí fanúšikovia sa opäť môžu tešiť na kvalitný tenis. V hlavnej súťaži turnaja Peugeot Slovak Open máme dvoch hráčov z prvej svetovej stovky - Rosola a Marčenka. Južnyj s Melzerom boli v minulosti v Top ten," povedal na stredajšej tlačovej konferencii riaditeľ turnaja a generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Voľné karty udelí Slovenský tenisový zväz úspešnému juniorovi Alexovi Molčanovi a Jozefovi Kovalíkovi, tretiu vymenil s Tureckým tenisovým zväzom. "Je to výsledok spolupráce s Dominikom Hrbatým. Turci nám na výmenu poskytli šesť voľných kariet pre našich mladých hráčov na turnaje kategórie futures. Poslednú štvrtú voľnú kartu rezervujeme pre Martina Kližana. Hrá ešte na turnajoch ATP vo Valencii a Paríži, no ak sa nič nestane, predstaví sa aj v Bratislave. Bojuje o nasadenie na Australian Open a aj body z challengeru mu v tomto smere môžu pomôcť."

Obsadenie ženského turnaja bude známe v piatok, štyri voľné karty ostanú mladé Slovenky. "Práve kvôli nastupujúcej mladej generácii sme sa rozhodli opäť zorganizovať v Bratislave ženský turnaj. Voľné karty dostanú vlaňajšia juniorská wimbledonská finalistka Kristína Schmiedlová, víťazka Australian Open Tereza Mihalíková, deblová šampiónka z US Open Viktória Kužmová a Petra Uberalová, ktorú stále považujem za veľký talent," dodal Moška. Ženské finále je na programe 15. novembra o 15.00, víťazka zinkasuje 3919 USD a do rebríčka WTA jej pribudne 50 bodov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.