Maršin dopoval, Slovensko prišlo o zlato z Európskych hier v Baku

Na snímke kapitán atletického tímu Slovenska Marcel Lomnický so zlatou medailou po víťazstve v súťaži miešaných družstiev a postupe do 2. ligy ME družstiev na premiérových Európskych hrách v Baku 22. júna 2015. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 29. októbra (TASR) - Slovensko dodatočne prišlo o zlato z tímovej atletickej súťaže na premiérových európskych hrách v Baku. Zmenu poradia vyvolala anulácia výsledkov azerbajdžanského kladivára Dmitrija Maršina, ktorý mal necelý mesiac pred EH pozitívny dopingový nález. Informoval o tom denník Šport vo svojom štvrtkovom vydaní.

Maršin mal pozitívny test 29. mája na mimosúťažnej kontrole v bieloruskom Mogileve. Za dopingový prehrešok dostal štvorročný dištanc od 29. júna 2015 do 28. júna 2019 a zároveň mu zrušili všetky výsledky dosiahnuté od 29. mája tohto roku vrátane tretieho miesta na EH v Baku. Maršinova diskvalifikácia spôsobila, že rakúsky kladivár Benjamin Siart sa zo štvrtej priečky na EH posunul na tretiu a získal pre svoju krajinu bod navyše. Bodové konto Slovákov zostalo nezmenené, lebo Marcel Lomnický súťaž kladivárov vyhral a diskvalifikáciou azerbajdžanského reprezentanta nič nezískal. Rakúsko však áno, dokopy nazbieralo 459 bodov, teda o pol viac ako Slovensko. Po vyše štyroch mesiacoch od skončenia EH sa tak stalo víťazom podujatia.

"Nič s tým, žiaľ, neurobíme. So vzniknutou situáciou sa musíme vyrovnať. Keďže pôvodný konečný výsledok - vyhrali sme o pol bodu - bol najtesnejší možný, po korektúrach vplyvom diskvalifikácií môžu nastať aj takéto zmeny," vyslovil sa pre denník Šport predseda Slovenského atletického zväzu Peter Korčok. "Osobne mi to je ľúto, ale náš úspech v Baku táto dodatočná zmena poradia nezatieni. Naši športovci urobili maximum, ostatné už nie je v našich rukách." Po úprave poradia v atletike tak Slovensko kleslo v medailovom poradí krajín s bilanciou 1-3-3 (pôvodne 2-3-3) z 23. na 28. miesto.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.