Nevoľné chce získať finančné prostriedky na úpravu poľných ciest

Ilustračné foto Foto: TASR - Alexander Ballek

Nevoľné 30. októbra (TASR) - Obec Nevoľné v okrese Žiar nad Hronom sa uchádza o nenávratný finančný príspevok na výstavbu ciest v katastri obce. "Ide o cesty, ktoré vznikli po komasácii, ktorá sa skončila koncom minulého roka. My sme z nich vybrali dve," priblížil starosta Nevoľného Štefan Henžel s tým, že jedna je o dĺžke 1253 metrov a druhá 241 metrov.

V súčasnosti sú tieto cesty prašné, poľné. V prípade realizácie z nich vzniknú štvormetrové asfaltové cesty. Obec sa pre ne rozhodla aj preto, že v ich blízkosti je do budúcnosti potenciál ďalšej výstavby.

Žiadosť o NFP z Programu rozvoja vidieka poslala obec podľa starostu len nedávno. "Využili sme túto možnosť a skúsili sme sa zapojiť. Je tam totiž potenciál, že tam ľudia budú stavať domy. Dúfame, že to prejde," podotkol. Ak Nevoľné nebude v tejto výzve úspešné, projekt v hodnote približne 450.000 eur bez DPH nebude môcť z vlastných zdrojov podľa Henžela realizovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.