Na letisku v Düsseldorfe našli nevybuchnutú bombu, zrušili sedem letov

Cestujúci čakajú na letisku v Düsseldorfe, ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Düsseldorf 2. novembra (TASR) - Nález nevybuchnutej leteckej bomby z čias druhej svetovej vojny spôsobil dnes na letisku v nemeckom meste Düsseldorf zrušenie siedmich letov.

Muníciu, ktorú objavili v noci neďaleko vzletovej a pristávacej dráhy tretieho najväčšieho letiska v Nemecku, medzičasom zneškodnili pyrotechnici.

Počas kontrolovaného výbuchu, ktorý sa uskutočnil na mieste nálezu, boli zrušené dva odlety a päť príletov, inak však prevádzku letiska likvidácia munície nenarušila, uviedol podľa agentúry DPA hovorca düsseldorfského medzinárodného letiska Christian Hinkel.

Silu tlakovej vlny spôsobenej explóziou stlmili vrecia s pieskom.

Nálezy nevybuchnutých bômb pochádzajúcich z čias spojeneckých náletov na nemecké mestá spred viac ako 70 rokov sú v Nemecku stále veľmi časté.

K najväčšej evakuácii po skončení druhej svetovej vojny došlo v roku 2011 západonemeckom meste Koblenz, kde muselo počas likvidácie spojeneckej bomby svoje domovy dočasne opustiť až 45.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.