Izraelská armáda zatvorila palestínsku rozhlasovú stanicu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Jeruzalem 3. novembra (TASR) - Izraelská armáda vykonala raziu v palestínskej rozhlasovej stanici al-Hurríja v meste Hebron a zhabala vybavenie používané na šírenie výziev na útoky proti Izraelčanom. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na armádne zdroje židovského štátu.

Stanica mala údajne podnecovať násilie v tomto nestabilnom predjordánskom meste.

Izrael tvrdí, že za súčasnou eskaláciou násilia stojí kampaň Palestínčanov založená na klamstvách a provokáciách v posvätných častiach Jeruzalema. Palestínčania oponujú tým, že ide o výsledok frustrácie z takmer polstoročnej okupácie.

Pri nedávnych palestínskych útokoch zomrelo už 11 Izraelčanov, prevažne následkom ubodania. Streľba z izraelských zbraní si zase vyžiadala vyše 60 obetí na životoch spomedzi Palestínčanov. Podľa izraelskej armády rozhlasová stanica al-Hurríja podporovala tieto násilnosti a velebila páchateľov.

Príčinou eskalácie napätia sú obavy Palestínčanov, že Izrael sa pokúša zvýšiť svoju prítomnosť v oblasti Chrámovej hory v jeruzalemskom Starom meste, čo však židovský štát odmieta. Nepokoje sa z okolia Chrámovej hory rozšírili aj do ďalších oblastí východného Jeruzalema a do Predjordánska - na západný breh rieky Jordán.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.