Karikov triler o mafiánskej dekáde

Foto: IKAR

Bratislava 3. novembra (OTS) - „V románe som chcel zachytiť temnú stránku deväťdesiatych rokov,“ vysvetľuje Jozef Karika na margo svoje novinky Čierna hra. „Pri spätnom pohľade sa zdá, akoby išlo o zlý sen – lenže bola to reálna doba, ktorá doslova zhltla veľa reálnych ľudí. Nechcel som napísať nudné politické pojednanie, ani prvoplánový mafiánsky román. Cez brutálne, ale aj dojímavé osudy ľudí snažiacich sa vyšvihnúť, prinášam správu o celej krvavej epoche.“

Je to drsný triler z krvavých deväťdesiatych rokov zachytávajúci dramatické osudy členov skupiny podsvetia. Román o násilnej epoche a ľuďoch, ktorých táto pohnutá doba zhltla. V napínavom príbehu plnom zvratov i dojímavých momentov stretnete aj obľúbené postavy z Karikových bestsellerov V tieni mafie a V tieni mafie II: Čas dravcov.

„Nikdy nebuď jediné fungujúce koliesko v nefunkčnom súkolesí.“

Intro novinky Čierna hra sa síce odohráva v Sarajeve roku 1995, no potom sa už prenesieme do Ružomberka toho roku.
Krátko po Nežnej revolúcii zavládlo ponuré obdobie – smrť nikdy nebola ďaleko a darilo sa všetkým druhom svinstva. V tejto atmosfére a nových podmienkach sa z obyčajných ľudí snažiacich sa vyšvihnúť stávajú výpalníci, drogoví díleri, priekupníci so zbraňami, zločinci v bielych golieroch či prví mafiánski bossovia. Do temnej špirály chtiac-nechtiac vťahujú aj svojich najbližších, manželky i deti. Zatiaľ čo niektorí prenikajú k čoraz väčšej moci, iní kráčajú k predčasnému koncu.
Karika si nezvykne dávať servítku pred ústa a aj tentoraz zvolil ostrejší, drsnejší jazyk, ktorý vynikajúco zodpovedá danému príbehu. Vyznieva tak autenticky a realisticky, miestami možno drsne a surovo, no taká bola doba a tak ju treba opísať. Karika cez pútavý a napínavý príbeh Čierna hra mapuje obdobie odvrátenej strany spoločnosti, ktoré nás ovplyvňuje ešte aj dnes.

Čierna hra: http://www.bux.sk/knihy/226774-cierna-hra-vlada-mafie.html

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.