Marcinko od bojkotujúcich hráčov prešiel k Cígerovi. Kritiku nerieši

Na snímke center Tomáš Marcinko počas tréningu tímu Slovenska na hokejových MS v Minsku Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 4. novembra (TASR) - Pôvodne figuroval na listine reprezentantov, ktorí odmietli účasť na akciách Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), no nakoniec sa predstaví vo výbere nového trénera Zdena Cígera na Nemecký pohár. U Tomáša Marcinka rozhodol vnútorný pocit a chuť reprezentovať. Kritiku vedenia bojkotujúcich hráčov prijal bez väčších emócií: "Majú na to právo."

Marcinko je jeden z trojice hráčov, ktorí figurovali na zozname bojkotujúcich, ale nakoniec sa rozhodli hrať v národnom výbere. Ďalší dvaja sú Roman Kukumberg a Lukáš Cingeľ, ten však nakoniec do Augsburgu nejde. Na ich adresu sa zniesla kritika lídra opozičnej skupiny Michala Handzuša a naposledy aj Zdena Cháru. "Má na to právo a takto sa vyjadril. Je to trošku nepríjemné, ale v takejto situácii sa dali očakávať pozitívne aj negatívne reakcie. Ja sa snažím tým nezaoberať a sústredím sa na hokej. Viac to nemám čo riešiť," povedal Marcinko.

Dvadsaťsedemročný center sa o zmene svojho postoja s ďalšími navrátilcami nerozprával a rozhodol sa sám. "Rozmýšľal som nad tým a rozhodol som sa takto. Vždy som rád reprezentoval a vždy budem. Nejaký vnútorný pocit mi hovoril, že sem mám ísť. Človek môže robiť veci inak. Nikdy som si nevedel predstaviť, že by som odmietol reprezentovať a že by som povedal nie. Áno, bol som na tej listine a tá hovorí, že sa nebudeme zúčastňovať na týchto akciách. No jednoducho som sem chcel prísť. Či je vo vedení ten alebo onen, to nemáme vo svojich rukách. Hráči sú na to, aby hrali hokej a na to sa sústredím aj ja," poznamenal.

Marcinko zatiaľ nevedel povedať, ako sa k jeho rozhodnutiu postavia bojkotujúci hráči a či mu ešte budú chodiť mailové správy o ďalšom postupe voči vedeniu SZĽH. "Ťažko povedať, pretože niekedy chodili raz za týždeň, inokedy raz za dva, alebo raz za mesiac. Teraz mi však neprišlo nič a dá sa predpokladať, že asi už nebude." Situáciu ohľadom sporu sleduje ďalej. "Jedna ani druhá strana nevedia nájsť ústupky, alebo kroky vpred, aby to obom vyhovovalo. Nie je to najlepšie a veríme, že sa to zlepší. Ja podporujem hlavne to, aby sa hokej posúval ďalej dopredu. To je to podstatné," uviedol.

Na úvodnej reprezentačnej akcii v Augsburgu chce naviazať na výkony z klubu. Aj keď Pardubiciam nevyšiel vstup do sezóny a po 15. kole figurujú až na 12. mieste tabuľky, Marcinkovi sa osobne darí. V 15 zápasoch strelil dva góly, pridal deväť asistencií a je lídrom v produktivite klubu. "Dúfam, že sa mi turnaj vydarí čo najlepšie. Budem sa snažiť podávať dobré výkony a verím, že to dopadne dobre," povedal.

Slováci sa na NP postupne stretnú s USA, Nemeckom a Švajčiarskom. "Je to prvý turnaj sezóny, máme mladé mužstvo. Niektorí hráči majú menej skúseností, iní už boli v reprezentácii. Všetci sa však chceme ukázať novému trénerovi. Verím, že sa nám to podarí, uspejeme a dopadne to čo najlepšie."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.