PAOK prehral v Krasnodare. Mak o jeho góle: Prišiel neskoro

Slovenský útočník PAOK Solún Róbert Mak Foto: TASR/AP

Solún 6. novembra (TASR) - Futbalisti gréckeho PAOK Solún napriek gólu slovenského reprezentanta Róberta Maka nezvládli štvrtkový duel Európskej ligy UEFA 2015/2016, keď prehrali v Krasnodare 1:2. Poriadne si tak v C-skupine skomplikovali postupové ambície.

PAOK-u v tabuľke patrí tretia priečka s tromi bodmi a boj o postup už nemá vo svojich rukách. O jediný gólový úspech hostí sa postaral v 91. minúte práve Mak. V drese hostí hral do 58. minúty aj ďalší slovenský reprezentant Erik Sabo. Neúspech Solúnu zahral do kariet Borussii Dortmund, ktorá "sfúkla" doma Gabalu 4:0 a korunovala postup medzi najlepších 32 tímov do jarného šestnásťfinále.

"V Rusku sme začali dobre, boli sme aktívni, no prvý gól dali domáci. Na druhý polčas sme nastúpil s jasným cieľom otočiť duel. Snaha na našej strane bola veľká, ale Krasnodar skóroval z penalty a dostal sa do dvojgólového vedenia," citovala Maka jeho oficiálna internetová stránka.

Mak v Rusku odohral celý zápas a v posledných minútach to bol práve on, ktorý stanovil konečný výsledok. Po prihrávke z pravej strany sa pekne otočil a nedal domácemu brankárovi šancu. "Gól prišiel už neskoro. Škoda. Hrali sme dobre, ale Krasnodar je kvalitný tím. V nedeľu nás čaká v gréckej lige Panthrakkikos a musíme vyhrať," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR