Strednú časť Čile zasiahlo silné zemetrasenie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Santiago 7. novembra (TASR) - Región Coquimbo v strednej časti Čile zasiahlo dnes silné zemetrasenie s magnitúdou 6,8. Informuje o tom americká geologická služba USGS, ktorá sleduje seizmickú aktivitu vo všetkých častiach sveta.

Epicentrum otrasov zaznamenaných o 4.31 h miestneho času (8.31 SEČ) sa nachádzalo blízko tichomorského pobrežia, približne 47 kilometrov juhozápadne od mesta Ovalle a 295 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Santiago. Hĺbka miesta ich vzniku sa odhaduje na 36 kilometrov.

Agentúra Reuters uviedla, že v súvislosti s dnešným zemetrasením zatiaľ z Čile neprišli žiadne správy o prípadných následkoch.

Čile sa nachádza v jednej zo seizmicky najaktívnejších oblastí sveta. V polovici septembra strednú časť Čile zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 8,3, ktoré bolo najsilnejším, aké od začiatku roka zaznamenali na území tejto krajiny. Výsledkom vtedajších otrasov a vyvolaných vĺn cunami bolo 13 mŕtvych a rozsiahle škody na budovách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.