Pri Rockefellerovom centre v New Yorku už vztýčili vianočný strom

Ľudia si fotia osadenie tradičného vianočného stromčeka pred Rockefellerovým centrom v New Yorku 6. novembra 2015. Foto: TASR/AP

New York 7. novembra (TASR) - Pri Rockefellerovom centre v New Yorku postavili v piatok 6. novembra vianočný smrek vysoký takmer 24 metrov, ktorý pochádza z údolia rieky Hudson v americkom štáte New York.

Desať ton vážiaci strom rozsvietia 2. decembra, informovala tlačová agentúra AP.

Strom odpílili na pozemku Alberta Asendorfa a Nancy Puchalskej v meste Gardiner v štáte New York. Umiestnili ho na vlečku a potom putoval 130 kilometrov do centra newyorskej štvrte Manhattan.

Každoročné slávnostné rozsvietenie vianočného stromu pri Rockefellerovom centre priláka desaťtisíce divákov a ďalšie milióny ľudí ho sledujú na televíznych obrazovkách.

Po Vianociach strom spracujú na stavebné drevo pre medzinárodnú mimovládnu neziskovú organizáciu Habitat for Humanity, ktorá stavia "jednoduché, dôstojné a cenovo dostupné" bývanie pre rodiny s nízkymi príjmami či na okraji chudoby. Organizácia je založená na kresťanských princípoch a pôsobí v takmer 80 krajinách sveta. Jedno z jej piatich regionálnych centier sídli na Slovensku, v Bratislave, uvádza sa na webovej stránke Habitat for Humanity.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.