Lufthansa dnes zrušila 136 letov; palubný personál ďalej štrajkuje

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo

Berlín 10. novembra (TASR) - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila, že dnes ruší 126 diaľkových a desať kratších letov, keďže štrajk palubného personálu pokračuje už štvrtý deň.

Odbory UFO (Nezávislá organizácia palubných sprievodcov), zastupujúce letové posádky, zvolali svojich členov aj nadnes do štrajku na troch najväčších nemeckých letiskách: vo Frankfurte nad Mohanom, v Mníchove a Düsseldorfe.

Lufthansa informovala, že rušenie letov dnes postihne 27.300 cestujúcich. Aerolínie dodali, že takmer všetky lety v rámci Nemecka a Európy sa uskutočnia podľa plánu. Letov sesterských aerolínií patriacich do Lufthansy, ako napríklad Eurowings, Germanwings, Swiss Airlines a Austrian Airlines, sa dopady štrajku netýkajú.

Odbory UFO začali so štrajkami v piatok 6. novembra a podľa očakávania majú trvať celý týždeň, pričom budú rotovať po rôznych letiskách, hoci v nedeľu bola v štrajku prestávka, ako pripomenula agentúra AP.

Odborová organizácia chce štrajkom zabezpečiť pre 19.000 svojich členov výhodné finančné podmienky v prípade, že odídu do predčasného dôchodku. Odbory vedú širší spor o kolektívnej zmluve s Lufthansou, ktorá sa pokúša znížiť náklady.

Odbory UFO v pondelok najnovší návrh Lufthansy odmietli s tým, že predstavuje iba "minimálne" zlepšenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.