REPORTÁŽ: Pred predĺženým víkendom stúpa záujem ľudí o cestovanie

Ilustračná snímka Foto: TASR

Bratislava 11. novembra (TASR) - Počas blížiaceho sa predĺženého víkendu láka viacerých Slovákov cestovanie. Štátna Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) totiž pociťuje narastajúci záujem o lístky na vlaky, ktoré pred víkendom smerujú z hlavného mesta do Košíc a následne po víkende späť.

Železničiari preto podľa hovorkyne Jany Morháčovej posilnia niektoré InterCity (IC) vlaky a rýchliky o ďalšie vozne. V piatok 13. novembra bude posilnený IC vlak Lyoness, ktorý vyráža z Bratislavy o 15.37 h a do Košíc príde o 20.37 h. Súčasne aj IC vlak Šarišan, ktorý štartuje z hlavného mesta o 17.37 h a smeruje cez Prešov do Humenného, kam má príchod o 0.08 h nasledujúceho dňa.

Následne ZSSK posilní v deň štátneho sviatku 17. novembra IC vlak Wüstenrot, ktorý vyráža z Košíc o 15.24 h a do Bratislavy má príchod o 20.23 h.

"Počas víkendu a sviatku pridá ZSSK ďalších 54 vozňov aj na rýchliky z Bratislavy do Košíc a tiež opačným smerom z východného Slovenska do Bratislavy," doplnila Morháčová. Aj napriek tomu odporúča cestujúcim kúpiť si včas miestenky, aby si zabezpečili vo vlakoch miesta na sedenie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.