RUŽOMBEROK: Radnica využíva silu sociálnych sietí

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ružomberok 13. novembra (TASR) - Dianie na dolnom Liptove môže verejnosť už niekoľko dní sledovať aj na sociálnej sieti Twitter. Mesto Ružomberok si tu začiatkom mesiaca zriadilo nový účet, stránku plánujú využívať ako ďalší komunikačný kanál.

Radnica má už niekoľko rokov vytvorenú stránku na sociálnej sieti Facebook, kde jej činnosť a aktivitu sleduje viac ako 7000 ľudí. "Sociálne siete zažívajú v tejto dobe nebývalý rozmach a vytláčajú klasické elektronické komunikačné kanály. Jednoduchosť a rýchlosť komunikácie, a taktiež získavania informácií, robí z týchto médií neprekonateľný informačný zdroj," vysvetlil dôvody založenia účtu Martin Žabenský z referátu informačných technológií ružomberskej radnice.

Obľúbenosť sociálnych sietí, hlavne u mladšej generácie, spočíva podľa magistrátu aj v možnosti sledovať veľké množstvo informačných zdrojov na jednom mieste. "Twitter sa na rozdiel od Facebooku považuje za profesionálnejší. Ide skôr o informačnú ako sociálnu sieť," myslí si Žabenský. Výhodou je podľa neho obmedzenie dĺžky príspevkov, otvorenosť, menej reklamy a súkromných údajov.

Mesto Ružomberok zverejňuje na svojom profile na Twitteri nielen pozvánky na kultúrne, športové či spoločenské akcie, ale aj tlačové správy, zaujímavé fotografie a v budúcnosti aj videá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.