Rusko môže vybudovať novú antidopingovú agentúru

Ruský minister športu Vitalij Mutko Foto: TASR/AP

Moskva 13. novembra (TASR) - Rusko môže vybudovať novú antidopingovú agentúru, ktorá bude kontrolovať národný atletický program. Informovala o tom v piatok agentúra Reuters na základe oficiálneho vyjadrenia ministra športu Vitalija Mutka.

Ruskou atletikou sa v uplynulých dňoch prehnal systematický dopingový škandál, ktorý vo svojom protokole potvrdila nezávislá komisia Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Medzinárodný olympijský výbor (MOV) následne vyzval Medzinárodnú asociáciu atletických federácií (IAAF), aby spustila disciplinárne konanie voči ruským atlétom aj ich trénerom, ktorí prispeli k dopingu športovcov.

WADA zároveň s okamžitou platnosťou uzatvorila súčasné moskovské laboratórium. To pred medzinárodnou inšpekciou vlani zničilo celkovo 1417 podozrivých vzoriek. "Sme pripravení vytvoriť novú antidopingovú agentúru a úzko spolupracovať so svetovými organizáciami v boji proti dopingu," uviedol Mutko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.