WADA suspendovala Ruskú antidopingovú agentúru

Doping Foto: TASR/AP

Colorado Springs 19. novembra (TASR) - Svetová antidopingová agentúra (WADA) zakázala činnosť Ruskej antidopingovej agentúre (RUSADA). O suspendácii rozhodla exekutíva WADA jednomyseľným hlasovaním na mimoriadnom zasadnutí v Colorado Springs.

Stalo sa tak dva týždne po tom, ako nezávislá komisia WADA v 300-stranovej správe informovala o systematickom dopingu v ruskej atletike.

Mutko chce s WADA vypracovať antidopingový plán

Ruský minister športu Vitalij Mutko v utorok vyhlásil, že jeho ministerstvo je pripravené vypracovať plán so Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA), aby vyriešili dopingový problém medzi ruskými atlétmi.

"Aké sú problémy? Ako ich môžeme vyriešiť? O tomto budeme v blízkej budúcnosti diskutovať, pripravíme s WADA plán a budeme sa ho snažiť čo najskôr aplikovať do praxe," povedal Mutko.

Rusko sužuje dopingový škandál po zistení, že mnohí ruskí atléti systematicky dopovali. Štátni úradníci mali riadiť a modifikovať prácu moskovského laboratória. Vedenie Medzinárodnej asociácie atletických federácii (IAAF) dočasne pozastavilo činnosť Ruskému atletickému zväzu a objavujú sa hlasy, aby nemohli ruskí atléti štartovať na olympiáde v Riu, pokiaľ nebude krajina očistená od dopingu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.