RUKOJEMNÍCKA DRÁMA: Ozbrojenci prepadli hotel a zajali 170 ľudí

Ľudia utekajú z hotela Radisson Blu v malijskom meste Bamako 20. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Bamako 20. novembra (TASR) - Neznámi ozbrojenci vtrhli dnes do luxusného hotela v malijskom hlavnom meste Bamako a zadržiavajú tam približne 170 rukojemníkov, z toho je asi 30 zamestnancov. Hotel siete Radisson Blu je podľa agentúry Reuters často navštevovaný cudzincami.

Hotel sa nachádza západne od centra mesta v štvrti, v ktorej sídlia ministerstvá a ambasády.

"Skoro ráno došlo k streľbe, zrejme ide o pokus zajať rukojemníkov. Na mieste zasahuje polícia, ktorá uzavrela okolie," uviedli bezpečnostné zdroje. Polícia zároveň zablokovala cesty, ktoré vedú do inkriminovanej štvrte.

Útočníci po vtrhnutí do budovy začali strieľať za pokriku "Alláhu Akbar", čo v arabčine znamená "Alah je veľký". Vzniknutá situácia vyvoláva obavy, že ide o teroristický útok, konštatuje agentúra AP.

Po prevrate v roku 2012 prevzali kontrolu nad severnou časťou Mali islamskí extrémisti, čo začiatkom nasledujúceho roka podnietilo vojenskú intervenciu koalície vedenej Francúzskom.

Napriek tomu, že boli islamisti vyhnaní z väčších miest, zostáva táto časť krajiny naďalej nestabilná a útoky sa presunuli do južnejších častí Mali.

Maskovaní muži v marci vtrhli v Bamaku do cudzincami obľúbenej reštaurácie a zastrelili tam päť osôb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.