Bratislavskí poslanci chcú plány od nových šéfov mestských podnikov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 20. novembra (TASR) – Bratislavskí poslanci chcú vidieť, aké plány majú najbližšie tri roky s mestskými príspevkovými organizáciami ich noví riaditelia. Koncom septembra, keď totiž výmenu v organizáciách schválila časť zastupiteľstva v spoločnom balíku mien, niektorí poslanci kritizovali, že návrh uznesenia dostali až v noci pred zasadnutím a nových riaditeľov vôbec nepoznajú. Aby nové vedenie organizácií predložilo koncepcie rozvoja, tento týždeň schválilo 27 z 30 prítomných poslancov, riaditelia na to majú čas do 4. februára budúceho roku.

"Poslanci sa nezúčastnili výberového procesu, ktorý bol plne v kompetencii primátora, tak nás zaujíma, kam chcú noví, ale aj staronoví riaditelia posunúť príspevkové organizácie," vysvetlila Katarína Augustinič (SKOK), predsedníčka poslaneckého klubu Bratislava Inak, ktorý návrh predložil. Podotkla, že uchádzači o pozície riaditeľov príspevkových organizácií sa vo výberovom konaní zamerali najmä na riadenie a manažment. "Naším cieľom je otvoriť diskusiu aj o náplni a programovej vízii," zdôraznila.

Príspevkové organizácie hlavného mesta dostali nový manažment od 1. októbra. Na post riaditeľa organizácie Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) bratislavský parlament vybral Petra Vojtka, Mestským lesom zase po novom šéfuje Juraj Zikmund. Za nového náčelníka mestskej polície poslanci schválili Petra Krajíčka a v organizácii Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy zase poslanci do funkcie riaditeľa vymenovali Radoslava Vavruša.

V organizácii Generálny investor Bratislava poslanci vymenovali za riaditeľa Vladimíra Gašperáka. Zoologickú záhradu bude aj naďalej viesť Miloslava Šavelová, Vladimír Grežo ostáva tiež riaditeľom Bratislavského kultúrneho a informačného strediska. V predstavenstve Bratislavskej organizácie cestovného ruchu primátor už v auguste vymenil troch zo štyroch zástupcov hlavného mesta.

Poslanci chcú vidieť ešte aj plány organizácií, ako je Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica, Múzeum mesta Bratislavy i Mestský ústav ochrany pamiatok. Pri tých mesto argumentovalo, že sú to vysoko špecializované útvary, kde sú v pozícii riaditeľov odborníci. Na ich miesta preto podľa mesta nebolo treba vypísať nové výberové konania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.