Mezenská: Náklady FNM v budúcom roku považujem za privysoké

Helena Mezenská Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 20. novembra (TASR) - Náklady Fondu národného majetku (FNM) SR v budúcom roku sú privysoké. Tvrdí to opozičná poslankyňa Helena Mezenská (OĽaNO), ktorá sa rozhodla, že návrh nákladov na činnosť FNM nepodporí. "Považujem za absurdné, ak na jednej strane rušíme FNM ako inštitúciu, ktorá spravovala štátny majetok, a na druhej strane len pre plánované obdobie na rok 2016 rozpočtujeme náklady a výdavky na činnosť FNM pre mňa vo vysokom objeme 1,6 milióna eur," skonštatovala na úvod siedmeho rokovacieho dňa 58. schôdze Národnej rady (NR) SR Mezenská.

Predseda výkonného výboru FNM Branislav Bačík uviedol, že je potrebné ešte rozpočtovať zdroje pre FNM v budúcom roku. "Fond sa ruší k 1. januáru 2016 a je ešte stále potrebné naplánovať tieto prostriedky. Právnym nástupcom je štát, teda Ministerstvo hospodárstva a fond do tohto času má ešte svoje povinnosti a úlohy," zdôvodnil Bačík.

FNM SR by mal v rokoch 2016 až 2018 hospodáriť ročne s výdavkami približne 1,66 milióna eur. "Záväzným rozpočtom je rozpočet na rok 2016, pričom nasledujúce roky sú orientačné a budú sa spresňovať v ďalšom rozpočtovom roku," vyplýva z návrhu rozpočtu nákladov na činnosť FNM.

FNM vznikol 28. júna 1991 zápisom do podnikového registra, pričom v súčasnosti vykonáva svoju činnosť na základe zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby. Hlavným poslaním fondu je zabezpečovať realizáciu procesu privatizácie a vykonávať s tým spojené majetkové a finančné operácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.