Od polovice októbra pricestovalo do Slovinska 245.000 utečencov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Novo mesto 21. novembra (TASR) - V piatich vlakoch pricestovalo v piatok z Chorvátska na železničnú stanicu v slovinskej pohraničnej obci Dobova spolu 5304 utečencov. Celkový počet migrantov, ktorí vstúpili od polovice októbra na územie Slovinska sa tak ku piatku zvýšil na 245.000. Informovala o tom dnes slovinská tlačová agentúra STA.

Ďalší vlak, v ktorom sa podľa chorvátskej polície vezie 874 utečencov, mal do obce Dobova, ktorá je hlavným tranzitným miestom medzi Chorvátskom a Slovinskom, doraziť dnes ráno, uviedla slovinská polícia z mesta Novo mesto.

Prichádzajúci migranti sa najskôr registrujú v prijímacom stredisku v Dobovej, odkiaľ ich vlakmi a autobusmi rozvážajú do ubytovacích zariadení po celej krajine. Väčšinu z nich však vlakom prevezú do obce Šentilj na severovýchode Slovinska, pri ktorej sa nachádza hlavný hraničný železničný priechod do Rakúska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.