SDKÚ-DS: Krajské predsedníctva vybrali svojich lídrov pre voľby

Foto: Archív SDKÚ-DS

Bratislava 24. novembra (TASR) - Krajské predsedníctva SDKÚ-DS v Banskej Bystrici, Trenčíne a Žiline si zvolili svojich lídrov pre budúcoročné parlamentné voľby. Informovala o tom dnes tlačová služba SDKÚ-DS.

Lídrom v Banskobystrickom kraji bude viceprimátor Banskej Bystrice Martin Turčan, v Žilinskom kraji právnik Matej Žiliak a v Trenčianskom kraji mestský poslanec v Handlovej a IT špecialista Ján Spevár. Krajské orgány strany rozhodli aj o ďalších kandidátoch pre budúcoročné voľby.

"Rozhodnutia krajských predsedníctiev v Banskej Bystrici, Žiline a Trenčíne je potvrdením, že SDKÚ-DS je postavená na ľuďoch, ktorí majú podporu voličov," uviedol predseda strany Pavol Frešo.

V najbližších dňoch majú rozhodovať ďalšie krajské predsedníctva. O definitívnej podobe kandidátky pre parlamentné voľby rozhodne Ústredná rada SDKÚ-DS v nedeľu 29. novembra.

Parlamentné voľby budú na Slovensku 5. marca 2016. Politické strany majú predložiť svoje kandidačné listiny najneskôr do 6. decembra. Oficiálna volebná kampaň už beží, strany na ňu môžu minúť najviac tri milióny eur. Voliť bude môcť viac ako 4,4 milióna občanov SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.