Atentáty v Paríži majú vplyv aj na ekonomiku mesta

Eiffelova veža v Paríži, ilustračné foto Foto: TASR/AP

Paríž 24. novembra (TASR) - Po teroristických útokoch z 13. novembra výrazne poklesla v Paríži návštevnosť barov a reštaurácií. Nižšiu obsadenosť hlásia aj hotelieri, ktorí prišli najmä o hostí zo zahraničia. Majitelia týchto zariadení sa obávajú, že situácia sa počas vianočných a novoročných sviatkov ešte viac zhorší a nezlepší sa ani niekoľko najbližších mesiacov, informovala dnes televízia RTL.

Minister hospodárstva Emmanuel Macron by mal v stredu na zasadnutí vlády informovať o dôsledkoch teroristických útokov na podnikateľský sektor vo francúzskej metropole.

Macron sa podľa RTL chce zasadiť za uvoľnenie finančnej pomoci pre podnikateľov. Majitelia parížskych reštaurácií napríklad odhadujú, že po útokoch z 13. novembra prišli o asi 40 percent zákazníkov. Časť z nich sa síce vrátila - ide o "obedovú" klientelu -, ale večer bývajú reštaurácie a bary v Paríži teraz neobvykle prázdne.

Parížskym hotelierom odriekli rezervácie najmä hostia z Ameriky a Ázie, dúfajú však, že uvoľnené kapacity by mohli obsadiť klienti z okolitých európskych krajín. V snahe pritiahnuť ich začali znižovať ceny za ubytovanie, takže cena za noc v izbe v štvorhviezdičkovom hoteli sa znížila o 20-30 percent.

Pokles záujmu zaznamenali aj lode lákajúce na večerné plavby po Seine spojené s romantickou večerou pri sviečkach. Svoje služby teraz tieto lode ponúkajú za polovičnú cenu.

Pozitívom, ktoré vyplynulo z parížskej tragédie, je zvýšenie záujmu o službu vo francúzskej armáde a polícii, ako aj nárast počtu záujemcov o kurzy prvej pomoci, konštatovala vo svojom vysielaní televízia BFMTV.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.