Dokument Gorila Slovakia II už preveruje inšpekčne tajná služba

Na snímke budova SIS v Bratislave, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 24. novembra (TASR) - Slovenská informačná služba (SIS) už inšpekčne preveruje dokument, ktorý pod názvom Gorila Slovakia II zverejnil anonym na webe minulý týždeň.     

"Dokument zverejnený vo štvrtok 19. novembra na internete začala naša spravodajská služba inšpekčne preverovať a na základe výsledkov jeho preverenia sa rozhodne o prijatí opatrení," uviedol dnes pre TASR hovorca SIS Branislav Zvara. Pritom zdôraznil, že SIS zásadne nereaguje a nevyjadruje sa k neovereným informáciám, ktoré sa sporadicky objavujú na internete.

"Pokiaľ naša spravodajská služba získa relevantné informácie, ktoré by nasvedčovali podozreniam z úniku utajovaných skutočností alebo nezákonnej činnosti príslušníkov SIS, takéto informácie vždy preverujeme v rámci vnútornej inšpekcie," povedal ďalej Zvara.

Podľa Denníka N dostali minulý týždeň viaceré médiá internetovú adresu, na ktorej anonymný užívateľ zverejnil takmer 200-stranový dokument vyzerajúci ako prepis rozhovorov bývalého šéfa kontrarozviedky SIS s ďalšími ľuďmi. Z kontextu dokumentu podľa Denníka N vyplýva, že rozhovory si mal nahrávať bývalý šéf kontrarozviedky. Podľa dokumentu má ísť o rozhovory z rokov 2006 až 2012, v ktorých vystupujú významní ľudia z polície, SIS, ale aj politici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.