Hospodársky výbor odobril návrh novely zákona o tepelnej energetike

Na archívnej snímke predseda vlády SR Robert Fico Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 24. novembra (TASR) – Výbor Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti dnes schválil na ďalšie legislatívne konanie vládny návrh novely zákona o tepelnej energetike. Uvedenú legislatívnu normu minulý týždeň v stredu (18. 11.) na návrh premiéra Roberta Fica (Smer-SD) už schválil vládny kabinet. Novela sa má prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Z dôvodu naliehavého všeobecného záujmu vláda SR navrhuje účinnosť novelizovaného zákona dňom jeho vyhlásenia.

Premiér minulý týždeň po rokovaní vlády v súvislosti so schválením návrhu novely zákona o tepelnej energetike uviedol, že štát nebude pri 100-% štátnych teplárenských firmách tolerovať vytváranie miliónových súdnych sporov "z ničoho".

Novela zákona o tepelnej energetike má zabezpečiť štátnym držiteľom povolenia na výrobu a rozvod tepla absolútnu exekučnú imunitu.

"Cieľom návrhu zákona je poskytnúť ustanoveným aktívam držiteľa povolenia na výrobu a rozvod tepla, ktorý je právnickou osobou so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu, exekučnú imunitu," konštatuje sa v návrhu novely zákona.

Subjektom exekučnej imunity má byť držiteľ povolenia na výrobu a rozvod tepla, ktorý je právnickou osobou so 100-% majetkovou účasťou štátu. Predmetom exekučnej imunity má byť nehnuteľný majetok takéhoto subjektu, jeho peňažné prostriedky, pohľadávky a finančné nástroje v jeho vlastníctve, ako aj iný jeho majetok, ak slúži na výrobu a rozvod tepla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.