Minister školstva J. Draxler zvoláva na sobotu okrúhly stôl

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 27. novembra (TASR) - Predstavitelia profesijných organizácií z oblasti školstva, zástupcovia školských odborov, zriaďovateľov, občianskych združení, ako aj rektori a dekani vysokých škôl, analytici a predstavitelia Slovenskej akadémie vied sa opäť zídu, aby diskutovali o slovenskom školstve. Minister školstva Juraj Draxler zvoláva na sobotu 28. novembra okrúhly stôl. Ide už o druhé takéto stretnutie, prvé sa uskutočnilo v marci tohto roka.

"Cieľom okrúhleho stola je pokračovať v začatom dialógu o budúcnosti slovenského školstva a vedy s kľúčovými predstaviteľmi tak, aby sa na týchto koncepciách spolupodieľali a mali možnosť pripomienkovať návrhy ministerstva," uviedla hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Odborná diskusia bude venovaná témam regionálneho školstva, vysokého školstva, vedy a výskumu. Ako dodala, na rozdiel od jarného okrúhleho stola budú účastníci tohto hovoriť už o konkrétnych riešeniach kľúčových problémov v školstve a vede. S prezentáciami vystúpia aj zahraniční experti.

Slovenská komora učiteľov (SKU) avizuje, že sa na podujatí nezúčastní. "Slovenská komora učiteľov si kladie otázku, prečo od prvého okrúhleho stola ubehlo až osem mesiacov. Pýta sa, aký je prínos tohto stretnutia, keď sa jeho prípadné závery s veľkou pravdepodobnosťou nepodarí uskutočniť počas mandátu ministra školstva v tomto volebnom období," uvádza v stanovisku. Zároveň nevidí zmysel vo formáte stretnutia, na ktorom sa má podľa nej za veľmi krátky čas prerokovať široký okruh závažných otázok. "Uprednostnili by sme systematické a pravidelné stretávanie sa odborníkov a profesijných organizácií v pracovných skupinách, kde by bol vytvorený dostatočný priestor na dôkladné prediskutovanie jednotlivých problémov a vypracovanie kvalifikovaných riešení," dodáva SKU.

Predseda Nových školských odborov (NŠO) Ľudovít Sebelédi pre TASR uviedol, že sa na okrúhlom stole zúčastní. "Mimoriadne som zvažoval v konzultáciách so SKU, že nie. Ale nakoniec som sa rozhodol, že diskutovať treba, poukazovať na problémy treba a každá takáto príležitosť nás môže posunúť dopredu," vysvetlil s tým, že zároveň zdieľa stanovisko SKU.

Okrúhly stôl sa tak ako na jar uskutoční v bratislavskom Divadle Aréna. Začne sa o 9.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.