NRSR: Vyhodiť učiteľa pred dôchodkom nebude ťažšie ako doteraz

Ilustračná snímka Foto: TASR

Bratislava 27. novembra (TASR) - Vyhodiť učiteľa pár rokov pred dôchodkom nebude ťažšie ako doteraz. Poslanci totiž odmietli novelu zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve z dielne KDH. Hnutie navrhovalo, aby riaditeľ, ktorý chce dať výpoveď zamestnancovi, musel to najprv prerokovať s radou školy.

Takéto opatrenie sa malo týkať zamestnancov, ktorých pracovný pomer trvá najmenej desať rokov a do dosiahnutia dôchodkového veku im zostávajú najviac tri roky. Poslanci tak chceli zabrániť prípadnej šikane alebo inej manipulácii zo strany zamestnávateľa.

KDH neuspelo ani s návrhom, ktorým sa opäť pokúšalo odstrániť reklamu na alkohol z okolia škôl a školských zariadení. Navrhovalo, aby obec mala právo obmedziť alebo zakázať reklamu na alkoholické nápoje na reklamných stavbách vo svojom územnom obvode alebo časti svojho územného obvodu. Teda aj v okolí škôl.

Kresťanskí demokrati chceli právnou normou zvýšiť ochranu občanov pred alkoholizmom. Uviedli, že vďaka novele by bolo možné zakázať alebo obmedziť umiestňovanie reklamy alkoholických nápojov na reklamných stavbách v okolí škôl a školských zariadení.

"Pretože je aj úlohou obce chrániť deti a mládež pred možnými negatívnymi vplyvmi takejto reklamy," zdôrazňujú kresťanskí demokrati. Trvajú na tom, že reklamy na alkoholické nápoje sa dnes objavujú aj na miestach, kam nepatria.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.