Spoločná hliadka V4 zadržala prevádzača z Vojvodiny s Kosovčanmi

Ilustračné foto Foto: TASR

Budapešť 27. novembra (TASR) - Spoločná maďarsko-slovensko-česko-poľská policajná hliadka zadržala v oblasti juhomaďarskej obce Röszke vojvodinského prevádzača, ktorý chcel dostať cez zábrany na srbsko-maďarskej hranici štyroch Kosovčanov. Agentúru MTI o tom dnes informovala hovorkyňa polície Čongrádskej župy Szilvia Szabóová.

Podľa jej slov štvoricu narušiteľov hraníc s prevádzačom odhalili ešte v stredu večer pomocou statickej termovíznej kamery. Pri nájdení prevádzača, ktorý ležal v tráve približne 40 metrov od zadržaných Kosovčanov, pomohli takisto zábery kamery.

Z doterajších výsledkov vyšetrovania vyplýva, že 32-ročný občan Srbska Tibor B. prevádzal narušiteľov hraníc za bližšie nešpecifikovanú sumu peňazí. Hovorkyňa dodala, že polícia iniciovala uvalenie vyšetrovacej väzby na zadržaného prevádzača.

Slovensko vyslalo policajnú jednotku do Maďarska 20. októbra. Pri riešení migračnej krízy a ochrane schengenských hraníc Európskej únie pomáha 50 slovenských policajtov s technikou. Postupne sa k nim pridali aj českí a poľskí policajti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.